قوانین بازگشت و تعویض

 

 • گارانتی مغایرت

در صورتیکه کالای تحویل شده به مشتری با کالای سفارش داده شده مغایرت داشته باشد، مشتریان ۱۰ روز فرصت خواهند داشت تا نسبت به تعویض یا مرجوع نمودن آن اقدام نمایند. اولین قدم برای اینکار اعلام مکتوب مشکل به فروشگاه در بازه زمانی ۱۰ روزه می باشد. در این موارد در صورتیکه کالای مورد نظر مشتری در فروشگاه موجود نباشد، به انتخاب مشتری، کالا با کالای مشابه دیگر تعویض یا در صورت دلخواه وجه پرداختی مسترد

 

شروط استفاده از ۱۰ روز گارانتی مغایرت

 

 1. مشتریان محترم موظف هستند که هنگام تحویل کالا و قبل از باز نمودن بسته بندی، مشخصات کالا را با کالای سفارش داده شده تطابق داده و در صورت وجود مغایرت آن را تحویل نگرفته و عودت نمایند.

بر این اساس کالاهایی که با پست یا باربری نیز ارسال می گردند، باید قبل از تحویل و امضا نمودن رسید، از نظر مشخصات با کالای سفارش داده تطبیق داده شده و در صورت مغایرت ضمن تحویل گرفته نشدن، بلافاصله برای فروشگاه عودت گردند.

 1. مشتریان محترم موظف هستند چنانچه بررسی تطابق کالای سفارش داده شده و کالای تحویلی، از روی بسته بندی امکان پذیر باشد، قبل از باز نمودن بسته بندی، ابتدا مشخصات کالا را انطباق داده و سپس کالا را از بسته بندی خارج نمایند. لذا چنانچه بدون مطابقت، کالا از بسته بندی اولیه خارج شده باشد، حتی در صورت مغایرت، دیگر امکان تعویض یا مرجوع نمودن آن وجود نخواهد داشت.
 2. کارتن و بسته بندی کالا باید کاملا سالم و بدون پارگی یا مخدوشی باشد. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی موجب عدم امکان استفاده از این تضمین می گردد.
 3. با توجه به آنکه عکس محصولات صرفا جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری بوده و ممکن است در پاره ای از جزئیات با عکس اصلی تفاوت داشته باشد، به استناد آن نمی توان اعلام مغایرت نمود. لذا ملاک مغایرت برای مشتریان محترم، مشخصات فنی درج شده در سایت می باشد.

 

 • گارانتی عودت

در صورتیکه مشتریان فروشگاه اینترنتی مریخ ، به هر دلیلی از خرید خود منصرف شوند، تا ۱۰ روز فرصت خواهند داشت تا کالای خریداری شده را عودت نمایند.

 

شروط لازم برای استفاده از ۱۰ روز امکان عودت کالا

 

 1. کالای خریداری شده از بسته بندی و پلمپ اولیه خارج نشده باشد و این امر به تایید کارشناسان فروشگاه برسد.
 2. کارتن و بسته بندی کالا کاملا سالم و بدون پارگی یا مخدوشی باشد. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی موجب عدم امکان استفاده از این تضمین می گردد.
 3. مطابق ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیکی امکان عودت کالا فقط شامل حال مصرف کنندگان بوده و مصرف کننده مطابق بند (س) ماده ۲ همین قانون شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه اقدام می کند؛ بر این اساس خریداران فروشگاه که به منظور تجارت یا شغل حرفه ای خود از فروشگاه خرید می نمایند، مصرف کننده محسوب نشده و امکان استفاده از شرط عودت را ندارند.
 4. در مواردی که عودت کالا از طریق پست یا باربری قرار است انجام گردد، کالا حتماً می بایست “بیمه” گردد و این مورد در قبض پستی و یا بیجک قید گردد.علاوه بر آن لازمست کالا به نحوی (با کارتن یا پلاستیک حبابی) بسته بندی گردد تا خود کالا و یا بسته بندی آن در حین ارسال آسیبی از نظر فنی و یا ظاهری نبیند. زیرا اگر کالا یا بسته بندی آن در حین ارسال به هر نحوی دچار آسیب، خدشه و یا ایراد ظاهری (از جمله نصب برچسب یا نوشتن هر گونه متن) گردد، امکان عودت آن وجود نخواهد داشت و از این حیث هیچگونه مسئولیتی بر عهده فروشگاه نخواهد بود.

در صورت مشاهده اشکال و ایراد در کالای دریافتی تا ۲۴ ساعت پس از تحویل کالا ، باید به بخش پشتیبانی اطلاع داده شود.

کالای برگشتی توسط مشتری باید در جعبه اولیه کالا بدون کوچکترین ایرادی باز پس فرستاده شود و پس از تحویل کالا به انبار مرسوله توسط کارشناس مربوطه بررسی گردد و در صورت تایید کارشناس مبنی بر استفاده نشدن از کالا و سلامت کالا مبلغ کالا به شما بازگردانده می شود و در صورت عدم تایید کارشناسان ما کالا با هزینه مشتری مجددا بازگردانده خواهد شد.

در صورت عدم دریافت مشتری کالا به انبار بازگردانده می شود و مشتری پس از واریز مبلغ ارسال مجددا کالا ارسال خواهد شد.

کالا را چطور به مریخ بازگردانیم ؟

لطفا قبل از هر اقدامی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

بازگشت کالا با هماهنگی کارشناسان ما میسر خواهد شد.(از ارسال کالا بدون هماهنگی خودداری کنید)

 

موارد رعایت شده جهت بازگشت کالا

 

– کالا حتما باید دارای فاکتور رسمی شرکت مریخ, به همراه رسید پستی باشد.

 

– از زمان تحویل کالا نباید بیشتر از ۷ روز گذشته شود.

 

– کالا به هیچ عنوان نباید استفاده شده باشد و تمامی بخش های ارسالی (جعبه،پاکت و پکیج) باید به همراه مرسوله باشد.

 

* کالاهای بخش اقتصادی و تخفیف خورده به هیچ عنوان مرجوع نمی شوند و فقط امکان جایگزین برای برای این محصولات وجود دارد.

 

*مبلغ هزینه ارسال سفارشات رایگان در صورت مرجوعی از هزینه سفارش کسر میگردد.

 

سفارشات مرجوعی  در مشهد باید با هزینه خود مشتری توسط مشتری به انبار مریخ ارسال گردد.

 

جایگزین برای محصولات مرجوعی برای مشهد از طریق پیک مریخ ( مدت زمان ۵-۳ روز کاری ) و شهرستان ها فقط از طریق پست سفارشی می باشد.

در صورت ارسال کالا توسط مشتری با پست پیشتاز و یا تیپاکس و هرگونه سرویس پستی دیگر مازاد هزینه برعهده مشتری خواهد بود

 

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

 • هزینه مرجوعی کالا توسط مریخ  پرداخت خواهد شد.

 

 • پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟
 • کارشناسان خدمات پس از فروش مریخ  ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان مریخ تایید شود ، مرجوع وجه صورت می گیرد.

 

 • پس از دریافت و پذیرش کالا توسط مریخ ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، تا حداکثر ۴۸ ساعت کاری زمان خواهد برد.

 

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

 • – کارشناسان خدمات پس از فروش مریخ ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان مریخ تایید شود،کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با کالای دیگری جایگزین کند.

لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ مریخ بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، مریخ تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

 • – اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و مریخ در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.
 • – پس از دریافت و پذیرش کالا توسط مریخ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، تا حداکثر یک هفته زمان خواهد برد.
 • – از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا ۷۲ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

عدم تطابق کالا با سلیقه مشتری:

در این صورت، تنها تا ۷ روز کاری کالا، در صورتی پس گرفته می شود که پلمپ محصول باز نشده باشد و برچسب آن نیز مخدوش نشده باشد.

توجه داشته باشید که هزینه عودت کالا به دلیل عدم تطابق با سلیقه به عهده مشتری می باشد.

به دلیل عدم تطابق کالا با فاکتور خرید:

اگر کالای خریداری شده و ثبت شده در فاکتور خرید شما با کالایی که تحویل گرفته اید تطبیق نداشت، در صورت باز نشدن پلمپ محصول و عدم مخدوش کردن برچسب آن می توانید کالا را بازگردانید.

هزینه عودت کالا به دلیل عدم تطابق با فاکتور خرید به عهده  مریخ می باشد.

انصراف از خرید:

در صورت انصراف از خرید، از دریافت بسته خود چه سفارش تهران و چه سفارش شهرستان خودداری نمایید.

 • در تمامی موارد فوق، لطفا با تیم خدمات مشتریان مریخ تماس بگیرید و از هرگونه اقدام یکجانبه خودداری فرمایید، کارشناسان ما به محض تماس شما و پس از بررسی موارد یاد شده هماهنگی های لازم جهت عودت و یا تعویض کالا را با شما انجام خواهند داد.جهت هماهنگی برای عودت و یا تعویض کالا با واحد امور مشتریان در قسمت تماس با ما Merrix.com خاصل فرمایید

اگر از سفارش خود منصرف شده اید :

 • – لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش مریخ تماس بگیرید.
 • – از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش  مریخ جداً، خودداری کنید.
 • اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا ۷ روز‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.

  اگر تاکنون پیامک ارسال کالا از  فروشگاه اینترنتی مریخ برای شما ارسال نشده است ، هرچه سریعتر با پشتیبانی  مریخ تماس حاصل بفرمایید از طریق راه های ارتباطی  تماس با ما که در سایت Merrix.com   درج شده است .

  هزینه کالاهای مرجوعی ۴ الی ۷ روز کاری پس از تایید کارشناس مربوطه به حساب مشتری واریز خواهد شد

  • – در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است. لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسایل بهداشتی نمی‌توانند بازپس داده شوند، از شمول این بند خارج هستند.
  • – لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

   

  آدرس انبار جهت ارسال کالا:

 

 • – ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان پشتیبانی و خدمات پس از فروش مریخ است.